Archive for September, 2011

National Manu Korero 2011

National Manu Korero Results 2011

Ta Turi Carroll – Junior English
3rd – Koha Milne – Kia Aroha College, Tamaki Makaurau
2nd – Hikawera Ferris – Te Kura A Iwi o Whakatupuranga Rua Mano, Otaki
1st – Zion Otimi Whanga Papa – Te Wharekura O Rakaumangamanga

Te Rawhiti Ihaka – Junior Maori
3rd – Turoa Tapana – Tokoroa High School, Waikato
3rd – Hana Isobella Nikora – Te Kura Mana Maori o Whangaparoa
2nd – Te Wharekotua Davis – Naenae College, Wairarapa/Awakairangi
1st – Ahurei Kaaoho Winitana – Te Kura o Ahorangi, Te Arawa

Korimako – Senior English
2nd – Hautapu Baker – Tauranga Boys College, Mataatua
2nd – Erana Wipou-Remeti – Motueka High School, Te Tau Ihu O Te Waka A Maui
1st – Pere-te-ruru-otera-mana Wihongi – Te Kura Kaupapa Maori a Rohe o Mangere, Tamaki-Makaurau

Pei Te Hurinui Jones – Senior Maori
3rd – Whatahoro Fox – Makoura College, Wairarapa/Awakairangi
2nd – Pere-te-ruru-otera-mana Wihongi – Te Kura Kaupapa Maori a Rohe o Mangere, Tamaki-Makaurau
1st – Hoera Kereama – Te Wharekura o Te Rau Aroha, Waikato

National Manu Korero 2011

National Manu Korero competition live broadcast, Wednesday and Thursday 28 & 29 Spetember 2011. This event will be held at Baypark Arena, Mount Maunganui.

Senior Sections are Wednesday

Rohe Pei te Hurinui Kura Korimako Kura
TE MATAU A MĀUI Kelly Aroha Huata Hukarere Girls’ College Kelly Aroha Huata Hukarere Girls’ College
TAI TOKERAU Ian Tauhinu Bay of Islands College Justin (BJ) Rogers Kerikeri High School
TAIRĀWHITI Hine Te Ariki Parata-Walker Kuranui, Tolaga Bay Area School Te Tira o Te Rangi Nikora Gisborne Girls’ High School
TE TAU IHU O TE WAKA A MĀUI Te Atapo Matthews Waimea College Erana Wipou-Reneti Motueka High School
TĀMAKI-MAKAU-RAU Pereteruruoteramana Wihongi Te Kura Kaupapa Māori a Rohe o Mangere Pereteruruoteramana Wihongi Te Kura Kaupapa Māori a Rohe o Mangere
MANAWATŪ / HOROWHENUA Puhiaurangi Black Turakina Māori Girls’ College Wetini Wilkins-Larkin Hato Paora College
WHANGANUI / TARANAKI Te Manawa Twomey-Waitai Whanganui City College Jonathan Brumley Wanganui Collegiate School
WAIKATO Hoera Kereama Te Wharekura o Te Rau Aroha Hana-Te Kōwhai Ohia Ngā Taiātea Wharekura
WAIRARAPA / AWAKAIRANGI Whatahoro Fox Makoura College Charlizza Harris Heretaunga College
WAITAHA / AORAKI Hamiora Ormsby Te Kura Kaupapa Māori o Te Whanau Tahi Danielle Griffioen Middleton Grange School
OTAKOU / MURIHIKU Jasmine Matika Te Wharekura o Arowhenua Mariah-Carey Broad (Mia) Blue Mountain College
MĀTAATUA Marino Grace Whakatane High School Hautapu Baker Tauranga Boys’ College
WHANGANUI-A-TARA KI ŌTAKI Manarangi Irie Mua Te Kura Kaupapa Māori o Ngā Mokopuna Elizabeth Watkins St Mary’s College
TE ARAWA Whare Bidois Western Heights High School Jordi Webber Rotorua Boys’ High School

Junior Sections Thursday

Rohe Te Rāwhiti Ihaka Kura Tā Turi Carroll Kura
OTAKOU / MURIHIKU Tiana Nikora-Chalmers Southland Girls’ High School Wiremu Chaffey Te Wharekura o Arowhenua
TE ARAWA Ahurei Kaaho Winitana Te Kura o Ahorangi Sam Yeoward John Paul College
TAI TOKERAU Wiripo Manuera Taipa Area School Geogia Ihimaera Moerewa School
MANAWATŪ / HOROWHENUA Sonny Maaka Hoani Ngatai Hato Paora College Akeila Araroa-Waerea Freyberg High School
WHANGANUI-A-TARA KI ŌTAKI Summer Hera Mokomoko Te Kura Kaupapa Māori o Ngā Mokopuna Hikawera Ferris Te Kura a Iwi o Whakatupuranga Rua Mano
WHANGANUI / TARANAKI Rae-Vasanthi Kereopa Te Wharekura o Tūpoho Isabella Hammond Wanganui Collegiate School
WAIRARAPA / AWAKAIRANGI Te Wharekotua Davis Naenae College Breeze-Haley Potangaroa Naenae College
WAITAHA / AORAKI Delane Luke St Thomas of Canterbury College Madison Simons Lincoln High School
WAIKATO Tūroa Tepana Tokoroa High School Zion Ōtimi-Whanga-Papa Te Wharekura o Rākaumangamanga
TAIRĀWHITI Hana Isobella Nikora Te Kura Mana Māori o Whangaparaoa Rangiatea Ihipera Stewart Te Kura Mana Māori o Whangaparaoa
TĀMAKI-MAKAU-RAU Mohi Allen Ngā Kākano o te Kaihanga Koha Milne Kia Aroha College
TE MATAU A MĀUI Parekura Pewhairanfi Te Aute College Hinewai Reid Hukarere Girls’ College
MĀTAATUA Tapirirangi Tumanako Te Wharekura o Huiarau Sahara Borell Te Kura Kōkiri
TE TAU IHU O TE WAKA A MĀUI Turoa Stephens Nelson College Kyle Ormsby Nelson College

TautokoFm will link at 8:10am to 5pm both days.


LIVE coverage of the Rugby World Cup

This Friday TautokoFM will take live coverage of the first Rugby World Cup game

Fri 9th SEPT 2011

All Blacks vs Tonga 7pm – 10:30pm @ Eden Park, Auckland

Te Whakataetae Kapa Haka o nga Kura Tuatahi me nga Kura Takawaenga o Te Taitokerau

Te Whakapahotanga o nga mahi a Rehia o nga kura tuatahi me nga kura tuarua o Te Taitokerau, rua mano tekau ma tahi

mai

I nga Reo Irirangi Maori o Te Hiku o Te Ika, o Tautoko me Ngati Hine

Paeroa

Paraire – 2 Hepetema

8:10 Cross to Tautoko FM

8:15 “Live from TTR Kapa Haka

8:30 Te Kura o Te Hapua

9:00 Manaia View School

10:00 Te Kao Primary School

10:30 Glenbervie Primary School

11:00 TKKM o Kaikohe

11:30-12:30 Lunch

12:30 Primary Prizegiving

1:00 Te Rawhitiroa Takawaenga

1:30 Nga Pare Huia o Taumarere

2:00 Nga Mahuri-Te Rangi Aniwaniwa

2:30 Te Kura Taumata o Panguru

3:00 TKKM o Kaikohe

3:30 Break

4-4:30 Kura Takawaenga Prizegiving

5:00 Karakia Whakamutunga

5:30 Ka Mutu te Whakapaahotanga

Te Rahoroi – 3 Hepetema

8:30 “Live from TTR Kapa Haka 2011”

9:00 Kaitaia College

9:30 Nga Uri a Hingatuauru-Moerewa

10:00 Kamo High School

11:00 Te Kura Takiwa o Taipa

11:30 Lunch

12:00 Lunch

1:00 Kerikeri High School

1:30 Nga Puna Waiora ki Taumarere, ki Hokianga

2:00 Te Kapa Rau Aroha

2:30 Break

3:00 Te Ropu Kapa Haka o Kotahitanga

3:30 Te Rangi Aniwaniwa

4:00 Te Ara Whanui-Northland College

4:30 Break

5:00 Prizegiving & Announce Qualifiers

6:00 Karakia Whakamutunga

6:30 Ka Mutu Te Whakapaahotanga

Play TautokoFM Now

Daily Panui
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
Categories
WordTube
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.